Znajdź

 Wydarzenie

 Wybierz

 Miejsca

 Wypełnij

 Formularz

 Opłać

 Bilet

NIE TAKI STRASZNY DWÓR - OPERA W PIGUŁCE

 Siedlce

 Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce
 ul. Bpa. I. Świrskiego 31

  04.10.2019

 19:00

 Ceny biletów

 70 zł

NIE TAKI STRASZNY DWÓR – opera w pigułce

 

Straszny Dwór? To brzmi dość groźnie. I jeszcze Opera? Ale bez obaw. Nie wszystko jest takie straszne jak nam się wydaje. Nie bójmy się rozpocząć muzycznej edukacji od „Strasznego Dworu”, arcydzieła gatunku jakim jest Opera. Przygotowaliśmy specjalny spektakl dla dzieci i młodzieży, który wprowadzi ich w piękny świat muzyki i elegancki świat Teatru operowego. Możliwe, że dla niektórych będzie to pierwsze zetknięcie z muzyką klasyczną, dlatego wybraliśmy na tę okazję operę Stanisława Moniuszki „Straszny Dwór”, opracowaną w wersji kameralnej i skróconej. Spektakl prezentuje najważniejsze muzyczne fragmenty i sceny połączone narracją, która przybliży treść narodowego dzieła już najmłodszym Widzom. Elementy scenografii, kostiumy z epoki, a przede wszystkim piękne głosy i tańce narodowe z pewnością przysporzą nowe rzesze miłośników opery.

Spektakl familijny przygotowany specjalnie z okazji przypadającej w tym roku 200. rocznicy urodzin naszego narodowego kompozytora. 

występują: Anna Adamczyk, Anna Barska, Aleksandra Bubicz – Mojsa, Dorota Szostak – Gąska, Mariola Zagojska, Małgorzata Rapa, Jakub Gąska, Kamil Król, Robert Mojsa, Paweł Maciałek, Patrycjusz Sokołowski, Andrzej Witlewski, Tomasz Wnuk, Marcin Żychowski.

reżyseria: Mariola Zagojska

prowadzenie: Paweł Świętorecki

Zespół Tańca Ludowego UMCS im. Stanisława Leszczyńskiego pod kierownictwem Lecha Leszczyńskiego

Instrumentalny Zespół Kameralny pod kierownictwem Agnieszki Szulc-Brzyskiej.

Chór Żeński Teatru Muzycznego w Lublinie.

Rozwiń

Jak dokonać rezerwacji?

Przesuwając kursorem myszy po planie sali pojawi się cena biletu jak i ilość wolnych miejsc w każdym z sektorów. Po kliknięciu w wybrany sektor pokażą się poszczególne miejsca - kolory wskazują dostępność i kategorię cenową. Wystarczy zaznaczyć wybrane miejsca i przejść dalej do formularza rezerwacji. Po wypełnieniu swoich danych, spośród dostępnych możliwości wybiera się sposób płatności jak i dostarczenia biletów. Rezerwacja zostaje utworzona po kliknięciu "Zamawiam".

Plan sali

Wybierz sektor z planu sali

sektorsektor